Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?

Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?

Jean-Jacques Bricaire, Maurice Lassayques:
Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?

Překlad: Jaromír Janeček
Režie: Petr Palouš
Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Erika Čičmanová
Zvuk, světla: Tomáš Petrásek / Karel Komm

Hrají:

Christian
Ondřej Vetchý

Sidonie
Jitka Ježková

Maurice
Jaromír Dulava

Sabine
Dana Černá

Gisele
Martina Hudečková

Plisson
Zdeněk Vencl / Jiří Štrébl / Zdeněk Velen

Délka představení:
110 min. + přestávka (20 min.)

Christian má "nemoc". S každou ženou vydrží jen chvíli. Byl ženatý s Gisele, ale po čase na něj padla hrůza a pocítil nepřekonatelnou potřebu utéct. Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch své ženy vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil.

Tento trik úspěšně použil v životě dvakrát a právě se ho chystá zrealizovat potřetí. Jenomže tentokrát mu osud postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství, který ho pozná podle náhodné fotografie v novinách a navštíví ho.

Christian, který měl vždy vše dopodrobna naplánováno, musí najednou improvizovat a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými "vdovami" i novou snoubenkou. Podaří se mu tuto nezávidění hodnou situaci zvládnout i potřetí?


Velká zebra: komedie o tom, proč před problémy (ne)utíkat

Délka představení: 120 minut (včetně přestávky)

Premiéra: 30.3.2005

Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, plakát

Plakát ke stažení

Hrajeme

po 02.10.  |  19:00 |  Vstupenky

st 08.11.  |  19:00 |  Vstupenky

ne 03.12.  |  19:00 |  Vstupenky

ne 10.12.  |  14:00 |  Vstupenky

KOMPLETNÍ PROGRAM

Napsali jste námVzkazy

Pěkný den přeji! Včera jsem byla s dcerami v Mohelnici u Olomouce na představení Velká zebra. Jedním slovem - nádherné představení, mnoho smíchu, ale hlavně vynikající Ondra Vetchý, na kterého jsme se moc těšily!!! Ale ostatní herci byli také úžasní, J.Dulava, M.Hudečková a D.Černá,a ještě jeden p.herec,jméno nevím a Jitka Ježková, kterou mám také moc ráda, má úžasný hlas i v dabingu! Jedním slovem - zážitek. Pozdravujeme všechny herce!!! Jana, 60 let, z Litovle, Díky moc !!!

Jana Žouželková

Dobrý den Jsem asi kulturní barbar jelikož do divadla nechodím až do tohoto úterý kdy jsem navštívil v Olomouci představení Velká zebra ........ Velmi jste mne pobavili díky moc skvělá hra skvělé výkony všech herců V této době asi to nejlepší pro odreagováni co mohu doporučit všem Těším se zase někdy příště a ještě jednou díky Karel Brachtel

Včera, v neděli 10.11.2019, jsme v Jihlavě navštívili představení komedie "Velká zebra".Bylo to nádherné představení, při kterém jsme se výborně bavili. Dík patří všem hercům v čele s výborným Ondřejem Vetchým. Již se těšíme na dubnové představení komedie "Plnou parou".

Olda Urban

Dobrý den, včera jsme se s přítelem skvěle bavili na představení Velká zebra aneb jakže se to jmenujete. Jen si nemůžeme vzpomenout, jak zněla celá replika mezi pány herci J.Dulavou a O.Vetchým: 'Ruka ruku kryje...', jejichž herecký výkon, stejně jako jejich kolegů, byl úžasný. Můžete nám prosím pomoci? Děkuji.

Kateřina

Jako vaši pravidelní hosté, a u některých her již několikanásobní, jsme si letos poprvé nenechali ujít ani silvestrovské představení. A nic lepšího jsme nemohli udělat. Velká Zebra zahraná výborně. Pan Vetchý i Dulava naprosto famózní výkony a sehranost. Blahopřejeme vašemu divadlu k volbě repertoaru a těšíme se brzy zase na další viděnou.

Zdenka Ká

Dobrý den, budete hrát v měsíci květen hru Velká zebra aneb jak že se to jmenuje?? Dostali jsme dárkový poukaz na tuto hru a dřívější termíny nám nevyhovují a v měsíci duben jsem tuto hru vůbec nenašla. Děkuji.

Marta Šestáková

Dobrý den, 5.1. jsem byla už podruhé na Velké zebře a líbilo se mi to snad ještě víc než poprvé, skvělá komedie, úžasné herecké výkony VŠECH herců, super atmosféra - stejný názor měli ti, kterým jsem představení věnovala k Vánocům - absolutně nadšeni! Myslím, že to nebylo naposledy, co jsem tuto hru viděla :-) velké díky všem! VK

Veronika Kenclová

Dobry den, Dnes jsme byli na predstaveni Velka zebra a smali jsme se od zacatku az do konce,naprosto fantasticka hra a herecke vykony. Doporucujeme vsem, kteri se chteji kvalitne pobavit. Moc dekujeme za super zazitek

Holbova Hana

Dobrý den, chtěly bychom Vám moc poděkovat za představení Velká zebra aneb jak že se to jmenujete. Po hrách Miláček Anna, A do pyžam a Miluji tě, ale... jsem si myslela, že už se nemůžu pobavit víc, přesto se podařilo. Skvělá hra na odreagování, šly jsme na ni především kvůli panu Vetchému, ale velký dík patří i paní Hudečkové a Herčíkové, byly skvělé! Díky moc, VK.

Veronika

Děkuji všem hercům za skvělý zážitek z představení Velká zebra aneb...., dne 19.6.2015,těším se na další představení divadla Palace. Děkuji moc,a přeji všem klidné divadelní prázdniny.

Marta Hradecká

Právě jsem se vrátila z představení Velká zebra , které se hrálo v kulturním domě AKORD V Ostravě. Od kolegyň jsem dostala velkou pochvalu za výběr představení, které bylo prostě skvělé. Pan Vetchý byl naprosto úžasný a pan Dulava mu skvěle sekundoval.Samozřejmě, bez ostatních herců by to také nebylo ono. Prostě PARÁÁÁDA. Posíláme všem velký dík za skvělý zážitek a prodloužení života díky pořádné dávce blahodárného smíchu.S pozdravem nadšená divačka Dagmar Horáčková.

Dobrý večer, 23.3. jsem byla na představení Velká zebra v Humpolci. Moc chci poděkovat za krásný večer, skvělá hra, výborní herci, smáli jsme se od začátku do konce

Jana

Dobrý den, navštivili jsme představení Velká zebra. Moc se nám líbilo, p. Vetchý super!!!! Díky za hezký zážitek a přeji hodně spokojených diváků.

Markéta

Dobrý večer, dnes jsem byla na představení Velká zebra a moc všem hercům děkují za skvělý zážitek a doufám, že brzo zase navštívím vaše divadlo.

Jana Hellerová

Dobrý deň.Navštívila som vo Vašom divadle predstavenie Velká zebra a bola som nadšená,úžasné herecké výkony,dakujem za skvelý večer.Pán Vetchý je neprekonateľný,prajem všetko dobré Janeta

Dobrý den, včera jsme byly i když na náhradním představení ,Velká zebra, velice jsme se pobavily, všichni byly skvělý, moc vám všem děkujeme, takhle jsme se dlouho nezasmály. Výborný obsazeni, výborný výkon. Doporučuji všem.

Milada Polakova

Dobrý den, shlédla jsem představení Zebra aneb jak...a musím říct, že to byla vážně PARÁDA.Doporučuji všem.Děkuji všem hercům za skvělý zážitek.CHtěla bych darovat lístky na představení své sestře a švagrovi, ale nevím,jestli jsem si správně našla,že se bude tahle hra hrát v Úpici v březnu.Můžete mi tuto informaci buď potvrdit nebo vyvrátit?Za odpověď moc děkuji a přeji hezký den. J.S.

Jindra S.

Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava, Jitka Ježková v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Jaromír Dulava, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Jaromír Dulava, Dana Černá, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Dana Černá, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Jitka Ježková, Dana Černá, Martina Hudečková, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Jaromír Dulava, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Jiří Štrébl, Martina Hudečková, Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava, Dana Černá v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, ...
Jitka Ježková, Jiří Štrébl, Martina Hudečková, Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava, Dana Černá v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to ...
Jaromír Dulava, Martina Hudečková, Ondřej Vetchý, Jitka Ježková, Dana Černá v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, ...
Martina Hudečková, Ondřej Vetchý, Jitka Ježková v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Martina Hudečková, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Jaromír Dulava, Dana Černá, Ondřej Vetchý v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Dana Černá, Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
Ondřej Vetchý, Jiří Štrébl, Jitka Ježková v inscenaci Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, foto: Lucie Vítková
All rights reserved: © Divadlo Palace Praha, © Li Kriegerbeck - design, © Lubor Mrázek - mSystem - WWW
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: