Sibylle Berg:Odnaučte se milovat!

Režie: Jakub Nvota

Hrají:

Žena 1 Petra Jungmanová
Žena 2 Alena Štréblová
Univerzální muž David Punčochář
Plačka Zuzana ČapkováSibylle Berg: Odnaučte se milovat!  Hrají: Petra Jungmanová, Alena Štréblová, David Punčochář, Zuzana Čapková

Dvě atraktivní, inteligentní osamělé ženy v produktivním věku jsou hlavními postavami komedie Odnaučte se milovat!  Ve snaze zapomenout na bolest a zklamání ze vztahů si zaplatí Silvestrovský kurz, kde se chtějí odnaučit touze po lásce a vztahu, které jim denně nabízejí romantické filmy a reklamy. Pomůže oběma ženám kurz vedený koučem Knutem a svéráznou Plačkou? Knut by šel raději na pivo, ale nemá žádné přátele. Jen Plačku s Tourettovým syndromem a své kurzy. A tak mu nezbývá než „spasit“ podobně osamělé duše.

Odnaučte se milovat je výborně napsaná hra, při které se můžeme  zasmát i sami sobě...

O autorce

Sibylle Berg je německo - švýcarská dramatička, loutkoherečka, spisovatelka a novinářka. Narodila a vyrostla ve Výmaru. Poté, co bylo několik jejích přátel zadrženo Stasi, utekla do Západního Německa, kde vystudovala oceánografii. Později se přestěhovala do Curychu, vdala se, v roce 2012 získala švýcarské občanství a poslední dobou tráví čím dál tím víc času v Izraeli.

V roce 1997 vyšel její první román Ein paar Leute suchen das Glück und lachen sich tot. Sibylle Berg je autorkou 15 románů, 17 her a řady esejů a článků. Její díla byla přeložena do 34 světových jazyků.