My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO

Režie: Dávid Vyhnánek
Text: Martin Krč
Dramaturgie: Martin Krč
Scéna a kostýmy: Jana Němečková
Světelný design: Jindřich Hudeček

Hrají:
Kristián Baran
Bence Hégli
Viktoria Šuplatová
Veronika Horváthová
Katarína Novotková

Délka představení:
90 min. bez přestávky

Představení není vhodné pro diváky do 15 let.

Za dávku heráku prodali i poslední kousky své důstojnosti, poslední zbytky své dětské duše. Opravdový příběh jen 13leté teenagerky Christiane F. šokoval Evropu popisem narkomanské epidemie, která vypukla v 70. letech v tehdejším západním Berlínu. Slzy, pot, krev, to všechno prosakuje z jejího příběhu, jenž se jako bludný kruh denně opakuje kdekoliv ve světě. I u nás. Doba se změnila, herák vystřídaly jiné drogy, svět se potýká s jinými problémy, ale osamělost, nezájem rodičů či okolí a tíživá ztracenost zůstaly... Nechte se vtáhnout do existenčních problémů dospívající mládeže v autentické divadelní adaptaci známé knihy, která je drsná jako sám život!

„Chvíli jsem si představovala, jak by to bylo krásné, kdyby na mě matka ještě čekala. Koupila jsem si fet, šlehla si a šla spát na stanici. Potřebovala jsem peníze pro případ, že bych nesehnala žádného zákazníka na noc a musela jít do penzionu.“ Z nudy na diskotéku, z párty do husté partie a odtud jednosměrným lístkem na stanici, kde se život odvíjí podle toho, jestli máš nebo nemáš? Kultovní příběh Christiane F. a jejích kamarádů ze západního Berlína zmítaných v narkomanské epidemii je fackou společnosti, kterou nezaškodí jednou za čas uštědřit. Inscenace mladého autorského týmu předestírá známý příběh z pohledu hlavní hrdinky, s níž se divák setkává jak na začátku její závislosti, tak i na jejím pomyslném konci. Prožívá s ní zamilování, zklamání, naději, rezignaci, odpor i nenávist. Smršť emocí v jejich surové formě, které se nalepí na člověka a provázejí ho až domů.

Adaptace se chopili mladí divadelní umělci a kulturní platforma OZ Artefakt, kteří navzdory tíživému charakteru příběhu do něj vnesli i dávku humoru a mladickou energii.

My deti zo stanice ZOO, plakát

Hrajeme

st 05.06.  |  19:00 |  Vstupenky

KOMPLETNÍ PROGRAM

Napsali jste námVzkazy

Dobrý den jak si mohu objednat vstupenky ? Nikde jsem nenašla kolonku na My děti ze stanice zoo 27.10. Děkuji

Sandra

Dobrý den. My děti ze stanice ZOO jsme hráli 27.10.2023. Na 27.10.2024 tuto inscenaci zatím neplánujeme. DP

My deti zo stanice ZOO, Divadlo Artefakt
My deti zo stanice ZOO, Divadlo Artefakt
My deti zo stanice ZOO, Divadlo Artefakt
All rights reserved: © Divadlo Palace Praha, © Li Kriegerbeck - design, © Lubor Mrázek - mSystem - WWW
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: