Listopad

Listopad

David Mamet:
Listopad

Režie: Petr Svojtka

Hrají:

Charles Smith, muž v obleku
Michal Dlouhý

Archer Brown, muž v obleku
Jiří Hána

Obchodní zástupce Národního svazu chovatelů krocanů a výrobců vedlejších produktů z krocana, muž v obleku
Jan Szymik

Clarice Bernsteinová, lesba
Lenka Zbranková

Dwight Grackle, indián
Zdeněk Vencl / Petr Svojtka

Délka představení:
100 min. + přestávka (20 min.)

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule?

Tato komedie jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hannibal) nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení velmi nízké.

Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přichází zástupce svazu chovatelů krocanů, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme.

V roce 2014 získala komedie Listopad cenu "Komedie diváků" na jediném festivalu divadelních komedií v ČR - Grand Festivalu Smíchu v Pardubicích. Michal Dlouhý získal tamtéž cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Obnovená premiéra v Divadle Palace: 21. 10. 2022

 

Listopad, plakát

Plakát ke stažení

Hrajeme

po 16.09.  |  19:00 |  Vstupenky

čt 10.10.  |  19:00 |  Vstupenky

KOMPLETNÍ PROGRAM

Napsali jste námVzkazy

Včera jsme viděli Listopad. Geniální!!! Hra má obrovský spád, není tam planá chvíle, herectví pana Dlouhého v roli prezidenta naprosto mistrovské. Děkujeme Rozhodně přijdeme znova

Lenka Nováková

All rights reserved: © Divadlo Palace Praha, © Li Kriegerbeck - design, © Lubor Mrázek - mSystem - WWW
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: