David Mamet:Listopad

Režie: Petr Svojtka

Hrají:

Charles Smith, muž v obleku
Michal Dlouhý

Archer Brown, muž v obleku
Jiří Hána

Obchodní zástupce Národního svazu chovatelů krocanů a výrobců vedlejších produktů z krocana, muž v obleku
Jan Szymik

Clarice Bernsteinová, lesba
Lenka Zbranková

Dwight Grackle, indián
Zdeněk Vencl / Petr Svojtka

Hrajeme:

út
09.05.
| 19:00 |
út
14.11.
| 19:00 |

 

David Mamet: Listopad  Režie: Petr Svojtka Hrají:  Michal Dlouhý, Jiří Hána, Jan Szymik, Lenka Zbranková a Zdeněk Vencl

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule?

Tato komedie jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hannibal) nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení velmi nízké.

Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přichází zástupce svazu chovatelů krocanů, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme.

V roce 2014 získala komedie Listopad cenu "Komedie diváků" na jediném festivalu divadelních komedií v ČR - Grand Festivalu Smíchu v Pardubicích. Michal Dlouhý získal tamtéž cenu za nejlepší mužský herecký výkon.