Jakub Slach

Ve Vlašimi jsem se pouze narodil a co jsem se vrátil z porodnice, žil jsem 35 let na pražském Smíchově. Teď objevuji krásu Holešovic. Vystudoval jsem krajinné inženýrství na ČZU v Praze a pak čtyři roky studoval alternativní a loutkové herectví na DAMU.

Měl jsem to štěstí, že jsem se ve Studiu Ypsilon sedm let potkával s Rumburakem a šest let obhajuji mužství jako jeskyní muž (Caveman) a dostávám za to obrovskou porci upřímného smíchu. Mám rád všechny stromy – nejvíc platany, buky a duby. Mám rád francouzskou rafinovanou nedbalou eleganci, všechny knížky od J. D. Salingera (ale nejraději povídku Teddy). Rád chodím po ulicích, když mrholí. Mám rád jazz a blues, mám rád jaro a babí léto, jsem šťastný, když nemusím přemýšlet a můžu jen tak sedět, pozorovat a poslouchat. Zbožňuji maso a hořké české pivo. Obdivuji všechny, kteří mají talent a něco opravdu umějí a taky věřím, že se jednou ožením a budu stále cítit tu radost, že JSEM … protože teď JSEM. Miluji a nestydím se za to.

Jakub Slach

Role

 
Jakub Slach, Martina Hudečková, Miroslav Etzler v komedii Rodina je základ státu, foto: Roman Albrecht
Petr Motloch, Jakub Slach, Miroslav Etzler v komedii Rodina je základ státu, foto: Roman Albrecht
Miloš Kopečný, Jakub Slach, Miroslav Etzler v komedii Rodina je základ státu, foto: Roman Albrecht
Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Jakub Slach, Sabina Laurinová, Petr Motloch, Mirek Sabadin v komedii Rodina je základ státu, foto: Roman ...
Miloš Kopečný, Jakub Slach v komedii Rodina je základ státu, foto: Roman Albrecht