Adventní kalendář divadla Palace Provozní doba pokladny o vánočních svátcích

Do ložnice vstupujte jednotlivě!

Do ložnice vstupujte jednotlivě!

Ray Cooney, John Chapman
Do ložnice vstupujte jednotlivě!

Režie: Antonín Procházka

Hrají:
Joanna Markhamová
Mahulena Bočanová / Kamila Špráchalová

Philip Markham
Lukáš Vaculík

Henry Lodge
Pavel Nečas / Roman Štolpa

Linda Lodgová
Monika Absolonová / Adéla Gondíková / Kateřina Lojdová

Silke Hauserová
Jana Birgusová / Sandra Černodrinská / Radka Pavlovčinová / Hana Kusnjerová

Alistair Spenlow
Filip Tomsa

Walter Pangbourne
Zbyšek Pantůček / Martin Sobotka

Olivie Harriet Smithová
Ivana Andrlová / Olga "Háta" Želenská

Slečna Wilkinsová
Vlasta Žehrová

Délka představení:
100 min. + přestávka (20 min.)

I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná... Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane v bláznivé komedii známých anglických dramatiků.

Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge... Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje... Velkolepému zmatku však nasadí korunu populární autorka knížek pro děti, která se v bytě objeví nečekaně a chce svěřit vydání svého díla právě nakladatelství, které patří Henrymu a Philipovi. Pro jejich skomírající podnik by to znamenalo záchranu. Dotyčná paní je však nesmlouvavě mravopočestná. Kdyby zjistila, co se tu doopravdy odehrává, jejich naděje by se zhroutily. Je tedy třeba vyvinout horečné úsilí, aby se vzájemné vztahy přítomných zdály normální a nevinné. Zákonitě se tím zamotají ještě víc. Kolotoč zoufalých zastíracích manévrů, nedorozumění a lží, nechtěných záměn osob se rozjíždí naplno. Jiskřivé humorné slovní i situační šarvátky nabírají na intenzitě. V momentu, kdy veškeré zádrhele a konflikty dospějí k urovnání a ke zklidnění, zaskočí diváky ještě náhlá brilantní pointa.

Hra, která náleží k vrcholům společné tvorby obou autorů, se dočkala mnoha nastudování na anglických scénách, stejně jako v divadlech newyorské Broadwaye. Nyní ji může poprvé zhlédnout v českém překladu také naše publikum.

Délka představení: 120 minut (včetně přestávky)

Další informace: www.divadlohata.cz

Do ložnice vstupujte jednotlivě!, plakát

KOMPLETNÍ PROGRAM

Napsali jste námVzkazy

Dobrý den, včera jsme se byli pobavit s herci při hře Do ložnice vstupujte jednotlivě. Paráda. S dovolením bych vypíchla paní Bočanovou. Je vidět, že herci jsou sehraní, jsou na jedné vlně a skvěle si přihrávají. Bavili jsme se výborně a dost jsme se nasmáli. Děkujeme. P.S. Pan pokladní mi říkal, že nebudeme litovat. Nelitujeme. Doporučujeme :). Sofie, Jiří, Dana, Veronika

Dobrý den, musím napsat pochvalu na představení Divadelní společnosti Háta. Hry jako Do ložnice vstupujte jednotlivě a Hvězdné manýry, naprostá bomba! Nasmála jsem se a skvělé výkony herců - paní Želenská, Zounar, Vaculík, Bočanová, Špráchalová, Andrlová, Pantůček. Zároveň klobouk dolů před představením a herci Miluju Tě, ale....úžasné, tam už jsme se doslova řechtali. Ocházím z divadla s úsměvem. Pěkný den

Silvie

Dobrý den, chci pochválit úžasné představení "Do ložnice vstupujte jednotlivě", při kterém jsme se moc nasmáli, ale trochu nás zklamala "Terapie"- tam bylo humoru a vtipných zápletek méně...škoda. Těšíme se na "Do pyžam". Zlata

zlata

Děkuji za nádherný zážitek z divadelního představení z 12.3. Jedná se o hru Do ložnice vstupujte jednotlivě kde hlavně Martin Zounar a Kamila Špráchalová opravdu zářili. Ulrichovi

Antonin Ulrich

Včera jsme s manželem navštívili představení Do ložnice vstupujte jednotlivě a opravdu se nám to moc líbilo. Hodně jsme se nasmáli. Herci byli skvělí, obdivuji, jak si to celé mohou zapamatovat a tak perfektně zahrát. Díky, byl to hezký večer a představení vřele doporučuji!

Pavla Zahrádková

Do ložnice vstupujte jednotlivě! Vyřiďte prosím hostující Hátě, že jejich představení 4.12.2014 bylo neskutečně zábavné. Výkony vynikající. Přijela jsem na tohle představení z Brna a nelituji. Já jsem se snad ještě nikdy tolik v divadle nenasmála. Obdivuji herecké výkony pana Zounara a přála bych si, aby v TV seriálu Ordinace v Růžové..........vystupoval ještě dlouho a mohl se při tom věnovat divadlu. Některé herce jsem dříve nevnímala a byli super!!!! Ještě, že jsem byla zapasovaná v hledišti, jinak bych asi smíchy spadla ze židle:)

Marcela Nepejchalová

Bylo by možné aktualizovat informace o připravované hře Do ložnice vstupujte jednotlivě? Nedá se zatím poznat, kdo s kým alternuje. :-)

Jan Hartmann

All rights reserved: © Divadlo Palace Praha, © Li Kriegerbeck - design, © Lubor Mrázek - mSystem - WWW
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: