Sébastien Thiéry:Kdo je pan Schmitt?

Režie: Lukáš Pečenka
Produkce: Pantheon production

Hrají:

pan Bélier: Jaromír Nosek
paní Bélierová: Jitka Ježková
lékař: Vasil Fridrich
policista: Lukáš Rous / Filip Cíl
Karl: Lukáš Štěpánek


 

Kdo je pan Schmitt?  Hrají: Jaromír Nosek, Jitka Ježková, Vasil Fridrich, Lukáš Rous / Filip Cíl, Karl: Lukáš Štěpánek. Uvádí Pantheon production

Jak byste reagovali, kdyby vám někdo řekl, že nejste tím, kým jste mysleli, že jste? Manželský pár Bélierových zrovna večeří, když v tom se ozve telefon a odstartuje sérii zneklidňujících zjištění: Jak to, že zvoní telefon, když žádný doma nemají. Uvědomí si, že něco není v pořádku, že jejich byt ve skutečnosti není jejich bytem a že jsou považováni za pana a madame Schmittovi, o kterých nikdy neslyšeli.

Vše se bortí pod jejich náhle strnulýma nohama. Proč ani knihy, ani oblečení nejsou jejich? A proč všichni chtějí po panu Bélierovi, aby se jmenoval pan Schmitt? Poté, co bezdětný bělošský manželský pár zjistí, že není v rodné Francii, ale v Lucembursku a že má navíc dospělého syna tmavé pleti, začíná znepokojivé hledání vlastní identity. Kdo jsem já, kdo jsou ostatní a kdo je zde větší blázen. Machinace nebo neuróza? To je otázka.

Třeskutí dialogy ve službách neuvěřitelné zápletky. Od jednoho z nejpopulárnějších dramatiků současnosti, oceněné prestižní Molierovou cenou za nejlepší inscenaci.