Andrew Bovell:Pátek večer

Překlad a režie: Kateřina Iváková

Hrají:

Anna Kameníková
Anna Fialová
Karolína Vágnerová
Jan Hofman
Jiří Roskot

ndrew Bovell: Pátek večer, hrají: Anna Kameníková, Anna Fialová, Karolína Vágnerová, Jan Hofman a Jiří Roskot. Uvádí  Pantheon production.

Kultovní komedie, která má pod slupkou nevázaného veselí ryzí srdce – trochu rozbolavělé a pohmožděné, ale zároveň tlukoucí pro lidské slabosti.

Inscenace nabízí humorný pohled na slasti a strasti několika mladých lidí, kteří si v pátek večer zajdou po práci do oblíbeného podniku. Proberou – jakoby mimochodem – sex, telecí kotlety, lásku, kreditní karty, smrt, mobilní aplikace, budoucnost, jahody se šlehačkou, umění, pálení žáhy, přátelství a barevné rybky.

Všichni si chtějí večer užít, každý má ale jinou představu. Někdo se chce navečeřet, někdo zatancovat, někdo si chce povídat, někdo najít partnera na jednu noc a někdo napořád. Všechny ale spojuje stejná naděje – že život není jen jednotvárný kolotoč „od devíti do pěti“. Každý z nich na něco čeká – až přinesou jídlo, až kolega dopije pivo a půjde pro další rundu, až začne hrát kapela, až se vrátí kolegyně z toalety, až dorazí opozdivší se společný přítel – ten, který všechno vyřeší…

Premiéra: 9. 10. 2018 od 19:00 v Divadle Palace

Další infomace: www.ipantheon.cz